TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’den, Motti Aşiretine ziyaret

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Motti Aşireti Genel Başkanı Timur Kocabey ziyaret etti. Sarıgül, Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu vurgularken, Kocabey , yüksek enflasyona tepki gösterdi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Motti Aşireti Genel Başkanı Motti Aşireti ‘ı ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Kocabey ve Sarıgül ortak Bir Görüntü verdi

ANAYASA VURGUSU

Sarıgül, Türkiye’nin sivil bir anayasaya ihtiyacı olduğunu belirterek, “İleri demokratik, medeni ülkeler seviyesinden baktığımız zaman Türkiye’mizde hala tam demokratik, sivil bir anayasa yapılmaması, ortak bir mutabakatla anayasa yapılmaması gerçekten son derece ciddi bir problemdir. Bu vesile ile Siyasi Partiler Kanunu’nun, seçim sisteminin değişmesi bizim ana görüşlerimizdir. Arzu ettiğimiz en önemli model tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis ve bağımsız yargı. Türkiye Değişim Partisi, Cumhurbaşkanımızın tarafsız olmasını, güçlü bir Meclis olmasını istiyoruz ve bağımsız bir yargı olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir