Ağrı’da heryer buz tuttu

Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 25 dereceyle Ağrı’da kaydedildi. Ağrı’da, etkisini sürdüren soğuk hava nedeniyle ev ve iş yerlerinin camları buz tuttu.

Ağrı’da dondurucu soğuklar nedeniyle bazı araçlar dondu, çeşme, nehir ve dereler buz tuttu. Bazı vatandaşlar, soğuklara karşı araçlarını battaniye kapladı.

Bölge genelinde etkisini sürdüren soğuk hava nedeniyle bazı camilerin bahçelerindeki şadırvanlar ile sokaklardaki çeşmelerin etrafı buzla kaplandı, ev ve iş yerlerinin camları buz tuttu.

EN DUSUZ HAVA SICAKLIGININ SIFIRIN ALTINDA 20 DERECEYE DUSTUGU ERZURUM’DA SADIRVANLAR BUZ TUTTU. CAMLARI BUZLA KAPLANAN BAZI ISYERLERINDE ESNAF KAZIYARAK TEMIZLEMEYE CALISTI. BINALARDA BUZ SARKITLARI OLUSURKEN, VATANDASLAR ARACLARINI AKU DESTEGIYLE CALISTIRDI. (FOTO: DHA / SALIH TEKIN / ERZURUM)

Gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 25, Ardahan’da 22, Kars’ta 21, Erzurum’da 16, Erzincan’da 9 ve Iğdır’da 8 derece ölçüldü.

HAVA SICAKLIGININ SIFIRIN ALTINDA 27.3 DERECEYE DUSTUGU ARDAHAN’DA VATANDASLAR, ARACLARINI BATTANIYE ILE KAPLADI. SOGUK HAVA NEDENIYLE EVLERIN CATILARINDA BUZ SARKITLARI OLUSTU. AGACLAR KIRAGI ILE KAPLANIRKEN, CESMELERI BUZ TUTTU. (FOTO: DHA / DENIZ BASLI / ARDAHAN)

Cami şadırvanlarının buzla kaplandığı Erzurum’da, bina çatılarında uzun sarkıtlar oluştu. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin ekipleri, yol ve kaldırımlarda buzlanmaya karşı çalışma yaptı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir