katil İsrail’i boykut zamanı

Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023

  

İsrail dünya genelinde birçok ülkeye ürün ithal eden ve her kategoride üretim yapan bir ülkedir. İsrail’in ticaret yaptığı ülkelerden biri de Türkiye’dir. İsrail askeri güçlerinin Gazze’ye karşı işlediği savaş suçlarının ardından dünyanın birçok yerinde İsrail’e ait markalar boykot edilmeye başlandı. Türkiye’de de birçok kişi bu markaları öğrenip boykot etme istiyor. Dünya genelinde yayılan bu tür boykot çağrıları, uluslararası arenada İsrail hükümetinin katliamcı savaş politikalarını protesto etme amaçlıdır. Peki, İsrail markalı ürünler hangileridir? İsrail malları ve markaları nedir? İşte, Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023…

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 17:33

Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 17:33

Türkiye başta olmak üzere dünyanın neredeyse her yerinde İsrail menşeili markaların ürünleri satılmaktadır. İsrail’in Filistin’e karşı uyguladığı insanlık dışı savaş suçları dünyanın her yerinden tepkilerle karşılanıyor. Sokaklara dökülen insanlar İsrail’i protesto ediyor. 7 Ekim’den bu yana Gazze’de 2.360’ı çocuk olmak üzere 5.791 kişi İsrail tarafından öldürüldü.

İsrail’in bu kanlı eylemlerine karşı herkes kendince bir tepki göstermek istiyor bu tepkilerin başında da İsrail’e ait olan markaların ve malların protesto edilmesi geliyor. Özellikle son günlerde sosyal medyada çığ gibi büyüyen boykot hareketi dünyanın her yerine yayılmış durumda vatandaşlar İsrail’e ait olan ürünleri paylaşarak alınmamasına teşvik ediyorlar. Peki, Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam listesi nedir? İşte bu sorunun cevabı…

Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023

Temizlik sektörü: Air Wick, Ajax, Aldays, Alo, Ariel, Axe Calgon, Carrefour, Cif, Clear, Clit Bang, Colgate, Dettol, Dove, Elidor, Head & Shoulders, Ipana, Jhonsons Baby, Loreal, Lux, Max Factor, Nıvea, Omo, Oral-B, Palmolive, Pantene, Prima, Rejoıce, Prima, Protex, Rejoice, Rexona, Rinso, Sensodyne, Viecnetta, Vileda, Vanish, Vaseline, Veet.

Meyve suyu: Tropicana, Schweppes

Alkollü içecekler: Mey-İçki, Carmel Winery

Alkolsüz içecekler: Coca Cola, PEPSİ, Sprite, Fanta, Schweppes.

Çay: Lipton, Dilmah

Kahve: Nescafe, Tassimo

Kozmetik: Estee Lauder, Clinique, MAC

Saat: Swatch, TAG Heuer

Parfüm: Calvin Klein, Dior, Chanel

Otomotiv: MAN, Iveco

Turistik seyahat: SunExpress, El Al

Giyim Sektörü: Tommy Hilfiger, Nike, Adidas, Polo, Ralph Lauren, Parizyen, Hugo Boss, Calvin Klein, Levi’s, Timberland, Giorgio Armani, Lee.

Gıda, Fast Food Sektörü: Danone, Maggi, Jacobs, Banana, McDonald’s, Burger King, Knorr, Calve.

İsrail teknoloji firmaları: Checkpoint, Metacafe, Fixya, Twitrans, Headup, Jajah, N-tring.

İsrail’e desteğini açıklayan markalar: HP, Starbucks, Puma, Mc Donals, Nestle, Hardee’s, Nike Lipton, Tide, Coca Cola, Burger King, Hyundai, IBM, L’Oreal, Subway.

haber İsmet Tunç

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir